Sahil Bulvarı No:19 Pendik İSTANBUL    |   +90 216 390 94 34 +90 538 978 36 86   |   pendikybm@gmail.com

Bizi Tanıyın

Kurumumuz 1992 yılında Anadolu Yakasının Kanlıca Semtinde Çeşminaz KARAMAN tarafından kurulan öncü huzurevlerinden biridir. Değişen yaşam ve teknoloji koşullarına uygun olarak 7/24 hizmet veren Pendik Akbal Yaşlı Bakım Merkezi, İstanbul Anadolu Yakasında Pendik İlçesi Sahil Bulvarında yola cephe 1000 m2 arsa üzerinde 2300 m2 kapalı alanı ve iki bloktan oluşan 86 Kapasiteli bakım Merkezi şirketimize ait binamızda hizmet vermekteyiz.

İstanbul'daki Huzurevlerinden ve Yaşlı Bakım Merkezlerinden bizleri ayrıştıran, Geçmişimizden bu güne kadar yüzlercesine hizmet ettiğimiz konuklarımızdan elde ettiğimiz bilgi ve tecrübeyle kalitemizi artırarak sektörün öncüsü olma yolunda ilerleyerek etik değerlere bağlı kalarak, her konuğumuzun ayrım yapılmaksızın evlerindeki sıcaklığı aratmayan, bakım ve sağlık hizmeti almayı, sevgi dolu bir ortamda yaşamayı mutlu ve özel olduklarını hissettiren profesyonel ekibimizle hizmet vermeye devam ediyoruz..

Bakım merkezimizde; özel bakım gerektiren yaşlıların her birine uygun beslenme programı düzenlenmektedir. Yaşlılarımızın kişisel bakımı için berber-kuaför hizmeti, el ayak bakımı sürekli ve düzenli olarak yapılmaktadır. Yaşlılarımızın diğer hastalıkları ile ilgili olarak diğer branş doktorları için anlaşmalı olduğumuz hastanelerden ağız ve diş sağlığı, ortopedi ve fizik tedavi, dahiliye gibi hizmetleri almaktayız. Yaşlıların kurumda doktorun önerdiği tedavi doğrultusunda günlük ilaç takibi, tansiyon ve şeker ölçümü, yara tedavisi, serum, enjeksiyon, oksijen desteği, ilk yardım gibi hizmetler 24 saat esasına dayanarak profesyonel hemşirelerimiz sorumluluğunda verilmektedir.

Yaşlı bakım merkezimiz Pendik sahil yolu üzerinde olup Sabiha Göçen Havaalanına, Green Park Otel’e ve E-5 karayoluna çok yakın mesafede olup 1200 m2 bahçe içinde 2300 m2 kapalı alını vardır. Odalarımız 4 yıldızlı otel standartlarında olup 1, 2 ve 3 kişiliktir. Standartlarımızın içinde her odamızda; hemşire çağrı cihazı, LCD ekran televizyon, wi-fi bağlantısı, mini buzdolabı, wc-banyo, yemek masası bulunmaktadır. Buna ek olarak 2 tane terasımız vardır. Odalarımız 24 saat boyunca kameralarla izlenmektedir. 88 kişilik kapasitemiz bulunmaktadır.

Yaşlılarımızın daha sosyal yaşantılarının olması için düzenli olarak sinema, tiyatro, Türk Sanat ve Halk Müziği konserlerine gitmek ve doğum günü kutlamaları gibi aktiviteler yapmaktayız. Yaz aylarında yaşlılarımızı temiz hava almaları ve güneşten yararlanmalarını sağlamak amaçlı piknik gibi gezintiler düzenlemekteyiz. Kurumumuz; yaşlıların yalnızlaşmadığı, aksine çoğaldığı, sahiplenildiği bir yerdir. Kendi aile üyelerinin dışında artık bir doktorunun, sosyal hizmet uzmanının, hemşiresinin, çok sayıda bakıcısının, aşçısının, bahçıvanının, bir sürü arkadaşının, soluklandığı bahçesinin, tanıdığı-tanımadığı ziyaretçisinin olduğu bir yerdir. Ama her şeyden önemlisi, iki lafın belinin kırıldığı bir yerdir.Sizleri her zaman biz ve büyük ailemizle tanışmaya kurumumuza davet ediyoruz.

© PENDİK AKBAL YAŞLI BAKIM MERKEZİ | Tüm Hakları Saklıdır.

Designed by Murat Yürür