Sahil Bulvarı No:19 Pendik İSTANBUL    |   +90 216 390 94 34 +90 538 978 36 86   |   pendikybm@gmail.com

Alzheimer Demans Parkinson'lu Hasta Bakımı

Genellikle ileri yaşlarda sonradan ortaya çıkan ve çoğu kez yavaş ilerleyici olan demans, Alzheimer ve parkinson, hem hastanın kendisi hem de hasta yakınları için oldukça zor bir süreci beraberinde getirmektedir. Bu hastaların bakımı bu nedenle özen gerektirmektedir. Kurumumuzda, hastanın fonksiyonelliğinin korunması, engelinin azaltılması, stabilitenin sürdürülmesi için çevre ve ilişkilerin düzenlenmesi, hastalık nedeniyle oluşan kayıpların kompanse edilmesi, hastanın bireyselliğini koruyacak ve yaşam kalitesini artırarak sürdürecek tedavi ortamını sağlamaktayız.

YAKINIM GÜNÜNÜ NASIL GEÇİRECEK ?

Kurumumuz 1 dönüm arsa içerisinde dış dünyadan kopmuş içerisi 101çeşit yemyeşil bitki örtüsü ile kaplı birçok farklı çardak ve oturma gruplarına ve şelale güzelliğine sahiptir.

Özellikle yaşlı gruplarının aradığı bahçe keyfini tam olarak yaşatıyoruz sürekli bahçemizde ve katlarımızda personellerimiz bulunmaktadır.Ve sürekli olarak türlü etkinlikler , günlük spor egzersizleri , müzik dinletileri , beyin geliştirici oyunlar ve etkinlikler yapılmaktadır.Tüm günlerini aktif olarak geçirmektedirler.Yemekleri ve ilaçları düzenli olarak yaşlımız nerede vakit geçiriyorsa bizzat önüne gider.

Kurum bahçe içinde bir yürüyüş parkuru ve spor salonu bulunmaktadır.

Her katta oda önlerinde o katın tüm misafirlerini karşılayacak ortak alanlar mevcuttur.Ve genellikle tüm yaşlılarımızı topladığımız etkinlikleri düzenlediğimiz Ana salonumuz bulunmaktadır.


Yakınım desteğe muhtaç ne kadar yardımcı oluyorsunuz?


Misafirlerimizin tüm ihtiyaçları personellerimiz tarafından karşılanmaktadır.Yaşlınız ileri demans olabilir bizler su vermediğimiz taktirde su içmeyi aklına getiremeyecek seviyede olabilir ki bu tarz hastalarımızda mevcut.Tüm yaşlılarımızın Yemek Su ve öz bakım gibi sürekli ihtiyaç durumlarını personellerimiz karşılamakta ve imzalı şekilde kayıt altına alınmaktadır ve biz yöneticiler ve hemşirelerimiz bunların kontrollerini düzenli olarak yapmaktayız.

Sağlıkla alakalı Şeker, Kalp, Tansiyon gibi rahatsızlıkları olan ve sürekli takip altında olması gereken misafirlerimizin hemşire sürekli olarak ölçümlerini gerçekleştirir ve yazılı kayıt altına almaktadır.Ve bu kişilerin yemek konusunda bir doktor tavsiyesi var ise ona uygun kendisine yemek verilir.

Temizlik ihtiyaçları personellerimiz tarafından karşılanmaktadır.Haftalık bir banyo-temizlik günümüz vardır o gün yaşlımızın banyosu etek altı traşları saç sakal tırnak bakımları gerçekleşmektedir. Yazın bu durum haftada 2 güne çıkabilmektedir.


Hobi faaliyetleri

Sosyal faaliyetler

Psikolojik destek ve kontrol

Kişisel bakım

Kronik hastalık günlük saat aşırı takibi

Düzenli kullanılan ilaçların temin edilmesi ve kişiye içirilmesi

24 saat hemşire ve yaşlı bakım personeli hizmeti

Haftada 2 gün DOKTOR KONTROLÜ

© PENDİK AKBAL YAŞLI BAKIM MERKEZİ | Tüm Hakları Saklıdır.

Designed by Murat Yürür